Raszyn

Piotr Iwicki - Witam na blogu o gminie Raszyn. Wszelkie komentarze mają charakter subiektywny i odzwierciedlają wyłącznie poglądy autora.

Wpisy

 • środa, 29 października 2014
  • Nietypowe spotkanie wyborcze

   Takie miałem dzisiaj. Niezwykła godzina spędzona z niezwykłymi ludźmi. Trudni partnerzy - wymagający, stanowczy i prostolinijnie szczerzy. Jakie spotkanie? O tym niebawem w lokalnej prasie.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kamil9623
   Czas publikacji:
   środa, 29 października 2014 23:33
  • To bardzo miły gest

   Gdy się jest radnym opozycji - tej radykalnej (przez 2 lata kadencji w klubie PiS) potem konstruktywnej (Mazowiecka Wspólnota Samorządowa) takie podziękowanie ma podwójny wymiar. Miło jest zostać docenionym. I jak widać, Gminie Raszyn wstydu nie przyniosłem.

   podz

   Wszystkim koleżankom - Joasi Włodarskiej i pani Grażynie Słowikowskiej-Żaboklickiej oraz koledze - Edwardowi Walczakowi, z którymi miałem zaszczyt wykonywać mandat radnego Rady Powiatu Pruszkowskiego, dziękuję. Pokazaliśmy, jak można działać na rzecz Gminy Raszyn ponad podziałami. Ale czy takie w ogóle były? Fakt zasiadania w różnych klubach nie poróżnił nas, a wręcz przeciwnie. W dążeniu do dobra Gminy Raszyn - połączył. Niech inni się uczą. Dialogu, pracy i szukania kompromisu zamiast wojny raszyńsko - raszyńskiej pod sztandarami PiS i opozycji. samorząd to sztuka łączenia a nie dzielenia. To sztuka bycia na straży dobra ludzi a nie dobra partyjnego i partykularnych interesików.

   Spokój i praca, to wartość sama w sobie. Było zaszczytem być z Wami przez te 4 lata. 

                                                                                                             Piotrek Iwicki

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kamil9623
   Czas publikacji:
   środa, 29 października 2014 23:16
 • wtorek, 28 października 2014
  • Bez komentarza ...

   Uzasadnienie do uchwały Nr 6 Gminnej Komisji Wyborczej w Raszynie

   z dnia 23 października 2014 roku

   w sprawie powołania obwodowych komisji wyborczych na terenie Gminy Raszyn

   Zgodnie z rejestrem zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych, w wyborach samorządowych 2014 przekazanym Gminnej Komisji Wyborczej w Raszynie w dniu 17 października 2014 roku przez Wójta Gminy Raszyn oraz urzędnika wyborczego Gminna Komisja Wyborcza podjęła uchwałę w sprawie powołania obwodowych komisji wyborczych na terenie Gminy Raszyn.


   Gminna Komisja Wyborcza oświadcza, że podczas dyżuru komisji, na ręce przewodniczącego komisji w dniu 17 października od godziny 18:00 zgłosiły się komitety:

   - KW Platforma Obywatelska RP
   - KW Mazowiecka Wspólnota Samorządowa

   celem dokonania zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych.
   Wójt Gminy Raszyn oraz urzędnik wyborczy przebywali wówczas na terenie Urzędu.

   Pełnomocnicy komitetów zostali poinformowani, że organem właściwym do przyjęcia zgłoszeń jest Wójt Gminy Raszyn. Pod presją pełnomocników Przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej w Raszynie – Jarosław Mirończuk pokwitował przekazanie przez komitety zgłoszeń kandydatów, pouczając, że Gminna Komisja Wyborcza jest organem niewłaściwym, a dokumenty 20 października 2014 roku zostaną przekazane drogą formalną Wójtowi.

   Dnia 20 października 2014 roku Gminna Komisja Wyborcza w Raszynie otrzymała pismo od Wójta Gminy Raszyn, w którym poinformował, że zgłoszenia zostały dokonane w terminie późniejszym oraz do organu niewłaściwego (Załącznik nr 1).

   Dnia 22 października 2014 roku Gminna Komisja Wyborcza w Raszynie otrzymała pismo od Wójta Gminy Raszyn, w którym poinformował, że Gminna Komisja Wyborcza nie może powołać kandydatów, których zgłoszenia przekazano Wójtowi przy piśmie z dnia 17 października 2014 roku (Załącznik nr 2).

   Gminna Komisja Wyborcza w Raszynie stwierdza, że do powyższych pism nie zostały załączone przekazane wcześniej zgłoszenia na kandydatów do obwodowych komisji wyborczych przez KW Platforma Obywatelska RP oraz KW Mazowiecka Wspólnota Samorządowa.

   W związku z powyższym Gminna Komisja Wyborcza w Raszynie wezwała pismem z dnia 24 października 2014 roku (załącznik nr 3) Wójta Gminy Raszyn do niezwłocznego przekazania tych zgłoszeń do Gminnej Komisji Wyborczej.

   Gminna Komisja Wyborcza w Raszynie, wobec braku dokumentacji i zgodnie z kalendarzem wyborczym, podjęła Uchwałę nr 6 nie rozstrzygając kwestii kandydatur złożonych przez wskazane wyżej komitety.

   Komisja zaznacza, że do dnia 27 października 2014 r. w/w zgłoszenia nie zostały do Komisji przekazane.

   -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

   Od - Piotr Iwicki:

   Jest tylko jedno małe "ale". O właściwości komisji jako tej do przyjęcia zgłoszeń poinformowała mnie telefonicznie pracownica wójta p. Alicja Gadowska, tę informację potwierdziła dwukrotnie. 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Bez komentarza ...”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kamil9623
   Czas publikacji:
   wtorek, 28 października 2014 18:22
 • poniedziałek, 27 października 2014
  • Uroczyste Zamknięcie Centrum Kultury Raszyn

   Bez fanfar, bufonady, sztucznych uśmiechów wójta, orszaku klakierów, pod nieobecność księży, Kardynała Nycza, przewodniczącego Marcinkowskiego, przy braku nabitych w butelkę seniorów (czy jak mówi p. Kucharski - moherów a wójt w rozmowie ze mną w obecności świadków - starców bądź dziadków a bywało, że mocniej - a drwić nawet w żartach z tych, na których chce się oprzeć kampanię, to mało rozsądne) przy braku fleszy pani Kaiper, bez asysty państwa Lechańskich, konferansjerki - kosmetyczki i konferansjera "z problemami", zamknięto dzisiaj Centrum Kultury Raszyn.

   Typowa dla władzy arogancja i bufonada, osiągnęły dzisiaj zenit.

   Pracownikom Urzędu Gminy, którzy dzisiaj przepraszali mnie za zastawianie billboardu na polecenie "z góry", mówię: nic się nie stało. To nie wasza wina, że wójt się nie sprawdził. Egzamin z demokracji oblał.

   A dzisiaj mieszkańcy odbili się - jak przewidziałem - od zamkniętych drzwi. Wielu pytało o zajęcia do CKR. W tym seniorzy, którzy chcieli ponoć robić próby. Tylko gdzie? Na czym? Bo wszystko wyjechało. Odebraliśmy telefony zdezorientowanych ludzi. Cóż, to co było, wyjechało... Jak tłuste krowy po wizycie Gierka w PGR. Zostały ściany. Dzisiaj ktoś powiedział mi, wygrał Pan z Zarębą i kłamstwem. Odpowiedziałem: nic nie wygrałem. Gmina przegrała. Ludzie przegrali.

   Zaręba tylko śmieje się tego dnia w miesiącu od czterech lat, gdy na konto wpływa mu wypłata za pracę jako wójta. Z naszych podatków. Nabrał nas. Mnie najbardziej. Zbyt ufny jestem. Uczciwy. Zawsze zakładam, że mam do czynienia z uczciwymi ludźmi. Nabrałem się jak ci, którzy głosowali za Zarębą 4 lata temu. I tu zdradzę tajemnicę, 4 grudnia 2010 nie głosowałem. Byłem w Niemczech... Za udzielone poparcie Zarębie, które sprawiło, źe Państwo głosowaliście, przepraszam. Przepraszam, że poparłem Zarębę.

   Dałem się nabrać, smutne pocieszenie, że Wy też. 16 listopada naprawimy to, a ja gwarantuję, że wyciągnę tę gminę z długów i osobiście przywrócę sens idei samorządu. Idei demokracji i dialogu. Wojnę raszyńsko- raszyńską Zaręby odeślemy tam gdzie jej miejsce. W niebyt. To jestem wszystkim nabranym tak jak jak, dłużny. Zaręba się nie sprawdził. Centrum Kultury stoi puste. Co pozostawiam ku refleksji.

   I niestety, ostrzegałem, że to cyniczna gra wójta i przewodniczącego rady. Obaj wiedzieli, że w poniedziałek czar uleci. Stąd nie zaproszono nas do prowadzenie otwarcia. Bo otwarcie a otwarcie " na niby" to jak piwo i piwo raz wypite, aluzja czytelna. Tylko wójta Zaręba i przewodniczący rady nie są "na niby" tak jak kilkunastotysięczne pensje popleczników Zaręby. O tym niebawem. Reasumując, Centrum Kultury w Raszynie uważam za zamknięte.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kamil9623
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 27 października 2014 22:14
  • Samorząd by Raczkowski

   racz

   Marek Raczkowski - gazeta.pl

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kamil9623
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 27 października 2014 21:43
  • Mała refleksja na temat politycznych transferów gminnych

   Cóż, wybory pokazują kto z kim i z jakich pobudek startuje. Transfer kandydatów: Marcinkowskiego, Pawlikowskiego i Hoffmana, jeszcze 4 lata temu twardych "zawodników" spod sztandaru wójta Janusza Rajkowskiego, komentowany jest powszechnie i bardzo niewybrednie.

   camel

   Najlepszym komentarzem jest tutaj cytat z klasyka, przepraszamy Pani Klasyk...

   marga

   Formą wyższą - tego nawet Thatcher nie przewidziała - jest kandydatka startująca z jednego komitetu, popierająca kandydata z drugiego, gdy jej rodzina przelewała pieniądze na konto komitetu kandydata trzeciego... W Raszynie wszystko jest możliwe.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kamil9623
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 27 października 2014 21:43
  • Padł kolejny rekord popularności blogu i fanpageu !

   Pod adres raszyn.blox.pl bądź piotriwicki.pl weszło w minionym tygodniu

   "Liczba odsłon bloga w minionym tygodniu: 16427"

   Państwa aktywność sprawia, że strona jest aktualnie na ...

   rekord

   184 miejsce na 396 767 blogów ... To absolutny rekord w historii raszyn.blox.pl

   Dziękuję Państwu za aktywność czytelniczą

   Wiele wejść ma miejsce z profilu facebook'a.

   https://www.facebook.com/Raszyn1809 ma aktualnie 340 kliknięć "lubię to".

   Rekordowy wpis z 14 października, przeczytało ... 12 760 osób!

   Gratulacje również dla pani Agnieszki Kuczory (nick grocholica). Jej blog zwidokiemnapalac.blox.pl aktualnie zajmuje 894 miejsce!

   Inni...

   Miejsce 1067 - NiepolitycznyRaszyn

   - wtymsek.blox.pl wypadł z rankingu... 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kamil9623
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 27 października 2014 21:43
  • Kto z kim i gdzie... - oficjalnie z miejscami na listach

   LISTA KANDYDATÓW NA WÓJTA

   LISTA KANDYDATÓW NA RADNYCH DO RADY GMINY RASZYN Z PODZIAŁEM NA OKRĘGI

    

   Łącznie kandyduje 101 osób do Rady Gminy Raszyn i 5 na stanowisko wójta.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kamil9623
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 27 października 2014 21:43
 • niedziela, 26 października 2014
  • Trafny komentarz do wpisu o cynizmie wójta z otwarciami "na niby"

   Istotnie, ja mam wolną rękę wójt ma statut partii jako fundament działania. Dziękuję za dostrzeżenie tej kwestii. My możemy rozmawiać, wójt zapomniał co to dialog.

   Politykierstwo wygrało z ideą samorządu, wójt Zaręba przegrał ten mecz. Nie sprawdził się. Ta kadencja, zwłaszcza ostatni rok przechodzi do historii jako czas arogancji, buty, poniżania ludzi, skonfliktowania i budowania murów. Wojna raszyńsko - raszyńską. Dokonuje się właśnie kadencja niekompetencji (kulturą ostatnie dwa dni zajmowała się w gminie kosmetyczka i jak mówi bez wahania pani pełnomocnik wójta ds. profilaktyki uzależnień - alkoholik a sekretarzował gminie jeszcze do minionego grudnia kompletny ignorant z brakiem doświadczenia samorządowego) oraz jako kadencja pychy i kadencja ignorancji. Wyraz braku akceptacji dla takiego działania pokazało wiele osób, w zasadzie z zaproszonych VIP-ów na otwarciach Centrum Kultury "na niby" prawie nikt nie przybył.

   Do tego warto dodać bojkot ze strony innych - razem okazało się, jaką wiarygodność ma wójt Zaręba. Na otwarcia "na niby" ludzie się nie nabiorą. Ciekawe ile osób jutro pocałuje klamkę sądząc, że wójt otworzył Centrum Kultury?Gdy zobaczą jak z nich zakpił, zgadnijcie co zrobią 16 listopada w dzień wyborów? Było otwarcie Centrum Zdrowia - "na niby", teraz Kultury. Oba już podsumowano jako fiasko.

   Dostanę od wiarygodnych osób pisemną relację. Pierwsze echa: wójt z swoim komitetem wyborczym i kandydatami zobaczyli jak są małą garstką, bez poparcia. Pusta do połowy sala w niedzielę i długa lista wyczytanych a nieobecnych gości dopełniły obrazu utraty poparcia i popularności Zaręby. A mój billboard był dzisiaj przebojem. Jak to mówią, czasami czym bardziej się zasłoni, tym bardziej widać. "Kurier Rodzinny" zapewne w typowy dla siebie sposób oparty na subiektywnej ocenie - prasowej manipulacji , udowodni, źe było super. Ciekawe czy poda kto z zaproszonych zignorował wójta, speca od otwierania na niby. Owszem byli ważni goście... Problem w tym, że Kardynała Nycza zaprosiła p. Henryka Koper i Ksiądz Proboszcz, a wójt przy okazji zrobił co zrobił.

   A ja mam dla czytelników propozycję, idźcie w poniedziałek do Centrum Kultury na zajęcia. Na malarstwo, chór, ceramikę... We wtorek na balet, naukę gry na gitarze, studio piosenki.... Zobaczycie jak zostaliście z tym otwarciem nabici w butelkę. Wójt Zaręba z Was zakpił.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kamil9623
   Czas publikacji:
   niedziela, 26 października 2014 21:32
 • sobota, 25 października 2014
  • Witamy w samorządowej rodzinie!

   Z 13 miejsca do Sejmiku Województwa Mazowieckiego z listy Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej startuje nasz serdeczny kolega, Marcin Cwyl. Wraz z panią Agatą Sulich, stanowi silną reprezentacje Gminy Raszyn w tych, często zapomnianych i lekceważonych wyborach. Trzymam za Was moi drodzy kciuki. Piotrek Iwicki

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kamil9623
   Czas publikacji:
   sobota, 25 października 2014 20:26
  • Władza deprawuje ...

   Dzisiaj w godzinach przedpołudniowych u zbiegu ul. Sportowej i al. Krakowskiej, zaparkował mobilny billboard z moim materiałem wyborczym.  W południe, gdy  uczestniczyłem w uroczystej Mszy Świętej w kościele w Raszynie, koncelebrowanej przez Kazimierza Kardynała Nycza i księży raszyńskich parafii, doszło do bezprecedensowego w historii gminy Raszyn aktu wyborczej agresji.

   Z wykorzystaniem pracowników Urzędu Gminy Raszyn oraz pojazdów Urzędu Gminy Raszyn na polecenie służbowe, zasłonięto billboard od strony chodnika.

   Pytałem pracownika UG, czy to polecenie wójta? Odpowiedź padła, nie pozostawiając watpliwośći:

   - Przecież pan panie Piotrze wie, są wybory, nawalanka.

   Bez względu czy wydał je bezpośrednio wójt czy jego pracownik, odpowiedzialność za akt agresji w kampanii wyborczej spada na kierownika urzędu, p. Zarębę. Jak mój kontrkandydat, miał w tym interes.

   Bezspornie doszło tutaj do wykorzystania majątku gminy oraz pracowników do celów prywatnych - cudzej kampanii (anty-kampanii) polegających na eliminowaniu możności prezentacji innego kandydata. Moim zdaniem wyczerpuje to znamiona art. 231 § 1, czyli przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego, bowiem wykorzystano tutaj do celów prywatnych, mienie Gminy Raszyn.

   Jak widać, pojazdy UG parkowały na chodniku, gdy na parkingu obok było pełno wolnych miejsc, co pozostawiam bez komentarza.

   Jak widać, strach ma wielkie oczy i ustępujący wójt brzytwy się chwyta. Oświadczam tym samym, że kolejne takie działanie spowoduje podjęcie kroków prawnych z karnymi włącznie.

   Wójt Gminy Raszyn nie jest ponad prawem i nie wolno mu do jego politycznej walki (jest politykiem w przeciwieństwie do mnie) wykorzystywać majątku gminy! 

   Dodam, że obok zdjęć , które zrobiłem sam, otrzymałem również zdjęcia od oburzonych mieszkańców. Cóż, białoruskie standardy demokracji dotarły do Gminy Raszyn.

   W mojej opinii, ktoś taki nie nadawał się i nie nadaje na wójta.

   Ciekaw jestem, do czego jeszcze posunie się nasza władza w desperackiej próbie utrzymania  na stołku? Wybory dopiero ruszyły w sferze kampanii. Wójt już obkleił gminę swoją podobizną. Jedno jest pewne, wójt nie zdał egzaminu z demokracji i wolności demonstrowania przekonań. Poniżej zdjęcia. Dodam tylko, że interweniowała Policja a sprawa trafiła już do ogólnopolskich mediów.

   zd1

   Pojazdy Urzędu Gminy Raszyn zasłaniają billboard kontrkandydat wójta Zaręby

   zd2

   Pojazd nr 1 - Urząd Gminy Raszyn z lewej widać billboard Piotra Iwickiego

   zd3

   zd4

   Pojazd Urzędu Gminy Raszyn nr 2

   zd5

   Jak widać samochody "przypadkowo" przyjechały, stanęły w dniu wolnym od pracy... 

   zd6

   zd7

   Tak wygląda wyborcza kompromitacja wójta idącego do wyborów pod szyldem partii Prawo i Sprawiedliwość.

   Przypomnę:

   Piotr Iwicki - Czy wójt kazał wam to zrobić? Czy to polecenie wójta?

   Pracownik UG - Przecież pan panie Piotrze wie, są wybory, nawalanka.

   Serdecznie dziękuję za nadesłane zdjęcia. Piotr Iwicki

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kamil9623
   Czas publikacji:
   sobota, 25 października 2014 20:21
  • Czy wiecie, że...

   Jak wynika z informacji członków komisji terytorialnej (gminnej) w Raszynie do nadchodzących wyborów samorządowych, wójt  Zaręba zabrał dostarczone przez przewodniczącego komisji terytorialnej listy kandydatów do komisji obwodowych komitetów: Platformy Obywatelskiej i Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej i do dzisiaj nie oddał ich do rejestracji tejże* komisji!

   *komisje obwodowe powołuje komisja terytorialna

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kamil9623
   Czas publikacji:
   sobota, 25 października 2014 19:52
  • Nawet nie wiedziałem, jak wielu jest polityków ...

   Wybory samorządowe sprawiają, że wielu się ujawnia pod politycznymi szyldami... Nawet Andrzej Mleczko to przewidział...

   anonimowi

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kamil9623
   Czas publikacji:
   sobota, 25 października 2014 19:49
 • piątek, 24 października 2014
  • Otwarcie Centrum Kultury "Na Niby" już jutro, i pojutrze... A potem powrót do szarej rzeczywistości

   To już taka tradycja w gminie Raszyn wójta Zaręby, że otwiera się to samo po kilka razy. Faktycznie otwiera oraz "na niby".

   I takie "na niby"czeka mieszkańców w nadchodzące dwa dni. W sobotę - na niby. Potem w niedziele - na niby. Oczywiście z otwarciem ma to tyle wspólnego, ile to, że nie jest to wyborczy lans wójta Zaręby - przedwyborcza farsa.

   Tyle, że w poniedziałek ludzie przyjdą do Centrum Kultury i pocałują klamkę. Pamiętam jak otwarto (i zamknięto) przedszkole przy ul. Lotniczej. Następnego dnia zabierałam z tej imprezy "otwarcia - farsy" nagłośnienie. Przeraził mnie widok zburzonej części ściany. Okazało się, wójt zapomniał i wybudował przedszkole na ilość oddziałów (grup) o jedną za mało niż potrzeba by przenieść przedszkole z ul. Poniatowskiego. Trzeba było salę do zajęć (bodaj plastycznych) szybko przerobić na normalną - dla dzieci. I to przedszkole, które miało rozwiązać problem notorycznego braku miejsc dla dzieci (podobno blisko 150 zostało w tym roku na lodzie) faktycznie zbudowano zbyt małym aby swobodnie przenieść dzieci z ul Poniatowskiego, więc od razu zaadoptowano salę, która miała służyć do innych celów! No, ale zdjęcia zrobiono...

   Wówczas też otwarto "na niby", a potem po otwarciu faktycznym np. spadł sufit. Szczęśliwie nie na dzieci. Bo tak to jest: jaki pan tai kram. Jaki wójt, takie otwarcie - na niby.Płyty z sufitu spadły naprawdę.

   Otwarcia "na niby" wpisują mi się w kanon manipulacji. Tylko, że propaganda wójta Zaręby już wszystkim wyszła bokiem. Gdy dowiedzą się, że otwarto ale zaraz zamknięto (a zadbamy o to) będzie wesoło. Opowiem też o poziomie pogardy jakim wójt popisał się wobec porządnych, uczciwych i lojalnych ludzi z gminy Raszyn przy okazji nadchodzących "uroczystości". I zadam wówczas ponownie pytanie - czy chcecie mieć dalej takiego wójta?

   Ku refleksji pozostawiam cytat: "Charakter człowieka poznaje się dopiero wtedy, gdy zostaje on przełożonym" (E. M. Remarque)

   Osobiście cieszę się, że wójt Zaręba kończy to, co zacząłem 7 lat temu. Szkoda, że tak drogo i - z wyjątkiem symbolicznych pieniędzy z Ministerstwa Kultury (sam się o nie starałem) -  bez obiecanych milionów dotacji, za to przy zaciągnięciu kolejnych milionów długów na tę budowę.

   Otwarcia "na niby" to pogarda i brak szacunku dla zwykłych ludzi, mieszkańców tej gminy. Zwykłe oszustwo. Bo w poniedziałek nadal GOK będzie działać na tyłach Biblioteki. Ale na zdjęciach będzie wyglądało, jakby otwarto GOK w nowej siedzibie. Bo o te zdjęcia tylko chodzi.  Zobaczymy z kim Zaręba "zrobi misia" w celach fotoreporterskich. Najbliższy "Kurier Rodzinny" (jak donoszą z UG) ma być w znacznej mierze poświęcony tej farsie. Była "Trybuna Ludu" Gierka jest i "Kurier Raszyński" Zaręby oraz rodzinnego tandemu Kaiper & Kapier. Ja stawiam znak równości. Czasy się zmieniają, a woda sodowa władzy jak działała, tak działał.

   Osobiście nawet nie mam zamiaru brać udziału w tej farsie.

   Nie czuję się krową, z którą można sobie zrobić zdjęcie i udawać, że nic się nie stało. A Centrum Kultury kiedyś otworzymy. Naprawdę. Dla ludzi a nie dla zdjęć Zaręby. Wstyd Panie wójcie. Odsyłam do cytatu z Remarque'a.

   I jeszcze jedno. Biorący udział w tym otwarciu "na niby", wykonawcy i inni, świetnie wiedzą jak wójt Zaręba potraktował pracowników GOK a w szczególności p. Elżbietę Kuczarę. Jak potraktował tych, dzięki którym jest wójtem i dzięki którym ta inwestycja zaistniała w takiej formie w jakiej jest.

   Nigdy dotąd nie widziałem, aby mężczyzna w tak podły sposób traktował kobietę - swojego podwładnego! No ale szczęśliwie nie obracam się w kręgu ludzi pokroju Zaręby.

   Jest Zaręba z obrazka i ten prawdziwy. Poznałem jak i wielu to prawdziwe oblicze.

   I z tą świadomością pozostanie wójt Zaręba na zawsze.

   Osobiście odwiodłem wielu wykonawców od spektakularnego gestu bojkotu tej imprezy - farsy. Niektórzy mimo to nie pojawią się jutro.

   "Cywilizacja - to władza nad światem, kultura - to miłość do świata" A. Kępiński

   Wójt Zaręba ten egzamin oblał. Miłość do świata i kultura to światy dlań obce. Mamy wójta, który buduje - mury nienawiści i pogardy. 

   Budującego konflikty i intrygi. Wójta, który wywołał wojnę raszyńsko - raszyńską.

   Wójta pałającego rządzą zemsty. Wójta zastraszającego podwładnych.

   I nie mam zamiaru dalej tego ukrywać.

   Przypominam więc wójtowi, że w Polsce panuje ustrój demokratyczny, każdy ma prawo do startowania w wyborach powszechnych. To fundamentalne prawo wolności swobód obywatelskich. Dlatego kandyduję, dlatego tak wielu ludzi kandyduje na funkcje wójta i tak wielu ludzi z tej gminy startuje w wyborach przeciw radnym wójta.

   To wynik zawodu stylem sprawowania władzy przez wójta Zarębę.To również efekt mojego zawodu rządami obecnego wójta.

   To efekt braku akceptacji dla kłamstw o sukcesach gminy i manipulacji w "Kurierze Raszyńskim" skrupulatnie ukrywającym gigantyczne zadłużenie gminy. A to główny efekt rządów ostatnich 4 lat! Długi.

   Nawet Centrum Kultury zbudowane jest z wykorzystaniem pieniędzy - kredytu (obligacji) powiększających o minimum 2 miliony dług gminy! Taka jest prawda. Ale jest prawda i prawda wójta Zaręby. Ta druga nie ma niewiele wspólnego z faktami.

   Miłej zabawy w sobotę i niedzielę. 

   Piotr Iwicki

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Otwarcie Centrum Kultury "Na Niby" już jutro, i pojutrze... A potem powrót do szarej rzeczywistości”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kamil9623
   Czas publikacji:
   piątek, 24 października 2014 19:32
  • I znowu wstyd dla gminy Raszyn za niekompetencję jej władz ...

   132 15.10.2014r. stwierdzenie nieważności uchwały Rady Gminy Raszyn z dnia 25 września 2014r. Nr LIX/581/14 w sprawie skargi na działanie Wójta Gminy Raszyn  
   133 15.10.2014r. stwierdzenie nieważności uchwały Rady Gminy Raszyn z dnia 25 września 2014r. Nr LIX/575/14 w sprawie ustalenia sposobu postępowania przez Gminę Raszyn z porzuconymi na terenie gminy wrakami  

   

   Cóż, wielu uwierzyło w skuteczność tej władzy. Szpecące okolicę wraki jak stały, tak stać będą. Cóż, mieszkańcy ul. Wybickiego i ul. Bema mają pecha. Wójt mieszka w Rybiu. Przewodniczący Rady też. Gdyby to obok nich stały, pewnie przyłożyliby się do uchwały a przynajmniej dali przygotować ją komuś rozgarniętemu, kto wie, w czyjej kompetencji leży czynność usuwania wraków z parkingów. Wówczas błyskawicznie zniknęłyby z krajobrazu gminy. Ale skoro stoją kilka kilometrów od domu wójta i radnego... A jak wyszło... Jak zwykle. Niech sobie stoją jako pomnik niekompetencji. ciekawe tylko, dlaczego radni tak bezrefleksyjnie "klepali" wójtowi co im podkładał. Smutne, więc na koniec mała, smutna refleksja...

     "Większość ludzi używa głowy nie do myślenia, ale do potakiwania." Evelyn Waugh

   pacze

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kamil9623
   Czas publikacji:
   piątek, 24 października 2014 18:33
 • czwartek, 23 października 2014
 • środa, 22 października 2014
 • wtorek, 21 października 2014
  • Przetarg bardzo tajny... I otwarcie "na niby"

   Niby wybrano ofertę ale... Umów jak nie ma tak nie ma, dziwi to tym bardziej, że w Urzędzie mówi się, że krzesełka - tak ale reszta "poległa"... Tutaj link do wybranych ofert: http://www.bip.raszyn.pl/?a=9037 Ja wierzę urzędnikom ( rozmawiałem z urzędniczką) przetarg wyszedł tylko w części, stąd nie znajdziecie nic ponad stare informacje. Bo niby czym się chwalić. Taki kolejny sukces "na niby". Jak brodzik na basenie, zwroty za kanalizację, zero kredytów i zadłuźenia. Wójt Zaręba obiecywał w swej kampanii 2010 wiele rzeczy, teraz wiadomo. - na niby. A otwarcie Centrum Kultury - Otwarcie Na Niby już w sobotę... A tu taka wtopa. Ciekawe, czy po otwarciu "na niby" też jak w przedszkolu na ul. Lotniczej zacznie się wyburzanie. Jedno jest pewne, do otwarcia Centrum Kultury droga daleka. Ale teraz najważniejsze jest obfotografowanie wójta i jego świty w sielankowej scenerii niedokończonej inwestycji. Taki niby sukces w ramach niby otwarcia. Ale niby wiarygodny "Kurier Raszyński", jako pismo niby informacyjne, niby wiarygodne i niby obiektywne, napisze o niby otwarciu jak o otwarciu Cóż, między otwarciem a niby otwarciem różnica jest taka jak między piwem a piwem raz już wypitym (że zacytuję klasyka). Tylko wójt nie będzie niby, ale za to ustępujący. Miało być otwarcie a wyszlo jak zwykle, na niby. Wybory już 16 listopada. Zdecydowanie nie "na niby". No i gigantyczne zadłużenie gminy nie jest na niby. Cóż, nikt ci tyle nie obieca w tych wyborach ile kandydat Zaręba. Tyle, że na niby. No bo niby dlaczego ma teraz być inaczej? Za to nuta, cynizm i megalomania obecnego wójta, zdecydowanie nie są na niby. Złe zarządzanie budżetem i niekompetencja też. A szkoda...

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kamil9623
   Czas publikacji:
   wtorek, 21 października 2014 23:05
  • Nasi Kandydaci - Krystyna Lipińska

   Okręg wyborczy nr 11 Raszyn I - zachodni od ul. Reymonta do ul. Gałczyńskiego.

   lipin

   Nauczycielka - emerytka, samorządowiec

   Raszyn Zachodni musi mieć piękny plac zabaw dla dzieci. Czas tez całkowicie wyprowadzić ciężki transport z ul. Godebskiego oraz uzupełnić oświetlenie i chodniki wszędzie tam, gdzie są niezbędne dla podniesienia bezpieczeństwa. Mając doświadczenie jako radna oraz posiadając szczegółową wiedzę, zadbam o osoby samotne i w podeszłym wieku. Doprowadzę do pełnego monitoringu odwodnienia -kanalizacji deszczowej i jej usprawnienia. Jako radna będę zabiegać o budowę przedszkola i żłobka, abyśmy stali się faktycznie gmina przyjazną dla swoich mieszkańców.

   Pani Krysia, bo mam prawo po tylu latach znajomości o niej mówić, staruje w okręgu, który z racji na mieszkanie w nim przez 16 lat, jest mi szczególnie bliski. Stąd wiem, że ta część Raszyna ma znakomitego kandydata w osobie Pani Krysi. To bedzie dobra radna, tak w jak w V kadencji samorządu. Oddana sprawie mieszkańców i misji wspierania ich w codziennym życiu. Proszę moich dawnych sąsiadów o głos dla Pani Krystyny Lipińskiej. Piotr Iwicki

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kamil9623
   Czas publikacji:
   wtorek, 21 października 2014 22:39
  • Nasi Kandydaci - Kamil Jaszczyszyn

   Okręg wyborczy nr 10 - Raszyn I - zachodni od ul. Pruszkowskiej do ul. Reymonta

   jaszczy

   Rehabilitant-pedagog

   Najwyższy czas zapewnić taką ilość miejsc w przedszkolach, aby co roku ponad setka milusińskich nie pozostawała "na lodzie". Wyzwaniem dla gminy jest też pobudowanie żłobka, który da możliwość młodym matkom aktywności zawodowej. Zadbam o ograniczenie ruchu ciężkiego transportu w ul. Godebskiego z wyjątkiem obsługi przyległych posesji. Czas też stworzyć specjalną ofertę kulturalna i sportową dla młodzieży. To będą moje priorytety w Radzie Gminy.

   Mało kto tak dobrze zna potrzeby w sferze przedszkoli i niezbędnego wprowadzenie w sferę realizacji budowy żłobka. Mając kontakt z dzićmi wieku przedszkolnego oraz znając problematykę szeroko pojmowanej profilaktyki, jest znakomitym partnerem do działań w sferze zdrowia naszych dzieci. I co najważniejsze, naszej radzie potrzeba młodych ludzi, z wizją i wolą zmiany gminy. Pan Kamil kimś takim jest - Piotr Iwicki

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kamil9623
   Czas publikacji:
   wtorek, 21 października 2014 22:39
  • Nasi Kandydaci - Ewa Korporowicz

   Okręg wyborczy nr 9 - Raszyn I - zachodni: od ul. Sportowej do ul. Pruszkowskiej

   korporowicz

   Animator Kultury

   Ta część Raszyna nie ma placu zabaw dla dzieci i popularne siłowni plenerowej, dających możliwość spędzenia czasu aktywnie, na świeżym powietrzu. Najwyższy czas stworzyć komunikację gminą, taką, aby dojazd z Raszyna do Sękocina czy Ład przestał być wyprawą, Trzeba też wynegocjować korzystniejsze dla mieszkańców godziny funkcjonowania komunikacji zbiorowej - warszawskiej. Należy też uzupełnić chodniki w ulicach, w których dotąd ich nie ma. Bądźmy atrakcyjną podmiejską miejscowością a nie zaściankiem Warszawy. Jako radna będę kierować się hasłem: - W czym mogę Państwu pomóc?

   "Znakomita kandydatka, ktoś kto zadba o sprawy tej części Raszyna. Otwarta na innych, potrafi słuchać i szukać najlepszych rozwiązań. Nie uznaje w swoim zestawie słów stwierdzenia, że czegoś się nie da zrobić. lubiana i pełna wdzięku oraz kultury osobistej potrafi ująć innego człowieka celnościa argumentów i zwykłym ludzkim ciepłem. Proszę o oddawanie głosów na panią Ewę. " - Piotr Iwicki

   PS: Ważny wpis z komentarzy:

   "Dla mnie kandydatka godna zaufania."

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „Nasi Kandydaci - Ewa Korporowicz”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kamil9623
   Czas publikacji:
   wtorek, 21 października 2014 22:39

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny