Raszyn

Piotr Iwicki - Witam na blogu o gminie Raszyn. Wszelkie komentarze mają charakter subiektywny i odzwierciedlają wyłącznie poglądy autora.

Wpisy

 • piątek, 24 października 2014
  • Otwarcie Centrum Kultury "Na Niby" już jutro, i pojutrze... A potem powrót do szarej rzeczywistości

   To już taka tradycja w gminie Raszyn wójta Zaręby, że otwiera się to samo po kilka razy. Faktycznie otwiera oraz "na niby".

   I takie "na niby"czeka mieszkańców w nadchodzące dwa dni. W sobotę - na niby. Potem w niedziele - na niby. Oczywiście z otwarciem ma to tyle wspólnego, ile to, że nie jest to wyborczy lans wójta Zaręby - przedwyborcza farsa.

   Tyle, że w poniedziałek ludzie przyjdą do Centrum Kultury i pocałują klamkę. Pamiętam jak otwarto (i zamknięto) przedszkole przy ul. Lotniczej. Następnego dnia zabierałam z tej imprezy "otwarcia - farsy" nagłośnienie. Przeraził mnie widok zburzonej części ściany. Okazało się, wójt zapomniał i wybudował przedszkole na ilość oddziałów (grup) o jedną za mało niż potrzeba by przenieść przedszkole z ul. Poniatowskiego. Trzeba było salę do zajęć (bodaj plastycznych) szybko przerobić na normalną - dla dzieci. I to przedszkole, które miało rozwiązać problem notorycznego braku miejsc dla dzieci (podobno blisko 150 zostało w tym roku na lodzie) faktycznie zbudowano zbyt małym aby swobodnie przenieść dzieci z ul Poniatowskiego, więc od razu zaadoptowano salę, która miała służyć do innych celów! No, ale zdjęcia zrobiono...

   Wówczas też otwarto "na niby", a potem po otwarciu faktycznym np. spadł sufit. Szczęśliwie nie na dzieci. Bo tak to jest: jaki pan tai kram. Jaki wójt, takie otwarcie - na niby.Płyty z sufitu spadły naprawdę.

   Otwarcia "na niby" wpisują mi się w kanon manipulacji. Tylko, że propaganda wójta Zaręby już wszystkim wyszła bokiem. Gdy dowiedzą się, że otwarto ale zaraz zamknięto (a zadbamy o to) będzie wesoło. Opowiem też o poziomie pogardy jakim wójt popisał się wobec porządnych, uczciwych i lojalnych ludzi z gminy Raszyn przy okazji nadchodzących "uroczystości". I zadam wówczas ponownie pytanie - czy chcecie mieć dalej takiego wójta?

   Ku refleksji pozostawiam cytat: "Charakter człowieka poznaje się dopiero wtedy, gdy zostaje on przełożonym" (E. M. Remarque)

   Osobiście cieszę się, że wójt Zaręba kończy to, co zacząłem 7 lat temu. Szkoda, że tak drogo i - z wyjątkiem symbolicznych pieniędzy z Ministerstwa Kultury (sam się o nie starałem) -  bez obiecanych milionów dotacji, za to przy zaciągnięciu kolejnych milionów długów na tę budowę.

   Otwarcia "na niby" to pogarda i brak szacunku dla zwykłych ludzi, mieszkańców tej gminy. Zwykłe oszustwo. Bo w poniedziałek nadal GOK będzie działać na tyłach Biblioteki. Ale na zdjęciach będzie wyglądało, jakby otwarto GOK w nowej siedzibie. Bo o te zdjęcia tylko chodzi.  Zobaczymy z kim Zaręba "zrobi misia" w celach fotoreporterskich. Najbliższy "Kurier Rodzinny" (jak donoszą z UG) ma być w znacznej mierze poświęcony tej farsie. Była "Trybuna Ludu" Gierka jest i "Kurier Raszyński" Zaręby oraz rodzinnego tandemu Kaiper & Kapier. Ja stawiam znak równości. Czasy się zmieniają, a woda sodowa władzy jak działała, tak działał.

   Osobiście nawet nie mam zamiaru brać udziału w tej farsie.

   Nie czuję się krową, z którą można sobie zrobić zdjęcie i udawać, że nic się nie stało. A Centrum Kultury kiedyś otworzymy. Naprawdę. Dla ludzi a nie dla zdjęć Zaręby. Wstyd Panie wójcie. Odsyłam do cytatu z Remarque'a.

   I jeszcze jedno. Biorący udział w tym otwarciu "na niby", wykonawcy i inni, świetnie wiedzą jak wójt Zaręba potraktował pracowników GOK a w szczególności p. Elżbietę Kuczarę. Jak potraktował tych, dzięki którym jest wójtem i dzięki którym ta inwestycja zaistniała w takiej formie w jakiej jest.

   Nigdy dotąd nie widziałem, aby mężczyzna w tak podły sposób traktował kobietę - swojego podwładnego! No ale szczęśliwie nie obracam się w kręgu ludzi pokroju Zaręby.

   Jest Zaręba z obrazka i ten prawdziwy. Poznałem jak i wielu to prawdziwe oblicze.

   I z tą świadomością pozostanie wójt Zaręba na zawsze.

   Osobiście odwiodłem wielu wykonawców od spektakularnego gestu bojkotu tej imprezy - farsy. Niektórzy mimo to nie pojawią się jutro.

   "Cywilizacja - to władza nad światem, kultura - to miłość do świata" A. Kępiński

   Wójt Zaręba ten egzamin oblał. Miłość do świata i kultura to światy dlań obce. Mamy wójta, który buduje - mury nienawiści i pogardy. 

   Budującego konflikty i intrygi. Wójta, który wywołał wojnę raszyńsko - raszyńską.

   Wójta pałającego rządzą zemsty. Wójta zastraszającego podwładnych.

   I nie mam zamiaru dalej tego ukrywać.

   Przypominam więc wójtowi, że w Polsce panuje ustrój demokratyczny, każdy ma prawo do startowania w wyborach powszechnych. To fundamentalne prawo wolności swobód obywatelskich. Dlatego kandyduję, dlatego tak wielu ludzi kandyduje na funkcje wójta i tak wielu ludzi z tej gminy startuje w wyborach przeciw radnym wójta.

   To wynik zawodu stylem sprawowania władzy przez wójta Zarębę.To również efekt mojego zawodu rządami obecnego wójta.

   To efekt braku akceptacji dla kłamstw o sukcesach gminy i manipulacji w "Kurierze Raszyńskim" skrupulatnie ukrywającym gigantyczne zadłużenie gminy. A to główny efekt rządów ostatnich 4 lat! Długi.

   Nawet Centrum Kultury zbudowane jest z wykorzystaniem pieniędzy - kredytu (obligacji) powiększających o minimum 2 miliony dług gminy! Taka jest prawda. Ale jest prawda i prawda wójta Zaręby. Ta druga nie ma niewiele wspólnego z faktami.

   Miłej zabawy w sobotę i niedzielę. 

   Piotr Iwicki

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kamil9623
   Czas publikacji:
   piątek, 24 października 2014 19:32
  • I znowu wstyd dla gminy Raszyn za niekompetencję jej władz ...

   132 15.10.2014r. stwierdzenie nieważności uchwały Rady Gminy Raszyn z dnia 25 września 2014r. Nr LIX/581/14 w sprawie skargi na działanie Wójta Gminy Raszyn  
   133 15.10.2014r. stwierdzenie nieważności uchwały Rady Gminy Raszyn z dnia 25 września 2014r. Nr LIX/575/14 w sprawie ustalenia sposobu postępowania przez Gminę Raszyn z porzuconymi na terenie gminy wrakami  

   

   Cóż, wielu uwierzyło w skuteczność tej władzy. Szpecące okolicę wraki jak stały, tak stać będą. Cóż, mieszkańcy ul. Wybickiego i ul. Bema mają pecha. Wójt mieszka w Rybiu. Przewodniczący Rady też. Gdyby to obok nich stały, pewnie przyłożyliby się do uchwały a przynajmniej dali przygotować ją komuś rozgarniętemu, kto wie, w czyjej kompetencji leży czynność usuwania wraków z parkingów. Wówczas błyskawicznie zniknęłyby z krajobrazu gminy. Ale skoro stoją kilka kilometrów od domu wójta i radnego... A jak wyszło... Jak zwykle. Niech sobie stoją jako pomnik niekompetencji. ciekawe tylko, dlaczego radni tak bezrefleksyjnie "klepali" wójtowi co im podkładał. Smutne, więc na koniec mała, smutna refleksja...

     "Większość ludzi używa głowy nie do myślenia, ale do potakiwania." Evelyn Waugh

   pacze

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kamil9623
   Czas publikacji:
   piątek, 24 października 2014 18:33
 • czwartek, 23 października 2014
 • środa, 22 października 2014
 • wtorek, 21 października 2014
  • Przetarg bardzo tajny... I otwarcie "na niby"

   Niby wybrano ofertę ale... Umów jak nie ma tak nie ma, dziwi to tym bardziej, że w Urzędzie mówi się, że krzesełka - tak ale reszta "poległa"... Tutaj link do wybranych ofert: http://www.bip.raszyn.pl/?a=9037 Ja wierzę urzędnikom ( rozmawiałem z urzędniczką) przetarg wyszedł tylko w części, stąd nie znajdziecie nic ponad stare informacje. Bo niby czym się chwalić. Taki kolejny sukces "na niby". Jak brodzik na basenie, zwroty za kanalizację, zero kredytów i zadłuźenia. Wójt Zaręba obiecywał w swej kampanii 2010 wiele rzeczy, teraz wiadomo. - na niby. A otwarcie Centrum Kultury - Otwarcie Na Niby już w sobotę... A tu taka wtopa. Ciekawe, czy po otwarciu "na niby" też jak w przedszkolu na ul. Lotniczej zacznie się wyburzanie. Jedno jest pewne, do otwarcia Centrum Kultury droga daleka. Ale teraz najważniejsze jest obfotografowanie wójta i jego świty w sielankowej scenerii niedokończonej inwestycji. Taki niby sukces w ramach niby otwarcia. Ale niby wiarygodny "Kurier Raszyński", jako pismo niby informacyjne, niby wiarygodne i niby obiektywne, napisze o niby otwarciu jak o otwarciu Cóż, między otwarciem a niby otwarciem różnica jest taka jak między piwem a piwem raz już wypitym (że zacytuję klasyka). Tylko wójt nie będzie niby, ale za to ustępujący. Miało być otwarcie a wyszlo jak zwykle, na niby. Wybory już 16 listopada. Zdecydowanie nie "na niby". No i gigantyczne zadłużenie gminy nie jest na niby. Cóż, nikt ci tyle nie obieca w tych wyborach ile kandydat Zaręba. Tyle, że na niby. No bo niby dlaczego ma teraz być inaczej? Za to nuta, cynizm i megalomania obecnego wójta, zdecydowanie nie są na niby. Złe zarządzanie budżetem i niekompetencja też. A szkoda...

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kamil9623
   Czas publikacji:
   wtorek, 21 października 2014 23:05
  • Nasi Kandydaci - Krystyna Lipińska

   Okręg wyborczy nr 11 Raszyn I - zachodni od ul. Reymonta do ul. Gałczyńskiego.

   lipin

   Nauczycielka - emerytka, samorządowiec

   Raszyn Zachodni musi mieć piękny plac zabaw dla dzieci. Czas tez całkowicie wyprowadzić ciężki transport z ul. Godebskiego oraz uzupełnić oświetlenie i chodniki wszędzie tam, gdzie są niezbędne dla podniesienia bezpieczeństwa. Mając doświadczenie jako radna oraz posiadając szczegółową wiedzę, zadbam o osoby samotne i w podeszłym wieku. Doprowadzę do pełnego monitoringu odwodnienia -kanalizacji deszczowej i jej usprawnienia. Jako radna będę zabiegać o budowę przedszkola i żłobka, abyśmy stali się faktycznie gmina przyjazną dla swoich mieszkańców.

   Pani Krysia, bo mam prawo po tylu latach znajomości o niej mówić, staruje w okręgu, który z racji na mieszkanie w nim przez 16 lat, jest mi szczególnie bliski. Stąd wiem, że ta część Raszyna ma znakomitego kandydata w osobie Pani Krysi. To bedzie dobra radna, tak w jak w V kadencji samorządu. Oddana sprawie mieszkańców i misji wspierania ich w codziennym życiu. Proszę moich dawnych sąsiadów o głos dla Pani Krystyny Lipińskiej. Piotr Iwicki

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kamil9623
   Czas publikacji:
   wtorek, 21 października 2014 22:39
  • Nasi Kandydaci - Kamil Jaszczyszyn

   Okręg wyborczy nr 10 - Raszyn I - zachodni od ul. Pruszkowskiej do ul. Reymonta

   jaszczy

   Rehabilitant-pedagog

   Najwyższy czas zapewnić taką ilość miejsc w przedszkolach, aby co roku ponad setka milusińskich nie pozostawała "na lodzie". Wyzwaniem dla gminy jest też pobudowanie żłobka, który da możliwość młodym matkom aktywności zawodowej. Zadbam o ograniczenie ruchu ciężkiego transportu w ul. Godebskiego z wyjątkiem obsługi przyległych posesji. Czas też stworzyć specjalną ofertę kulturalna i sportową dla młodzieży. To będą moje priorytety w Radzie Gminy.

   Mało kto tak dobrze zna potrzeby w sferze przedszkoli i niezbędnego wprowadzenie w sferę realizacji budowy żłobka. Mając kontakt z dzićmi wieku przedszkolnego oraz znając problematykę szeroko pojmowanej profilaktyki, jest znakomitym partnerem do działań w sferze zdrowia naszych dzieci. I co najważniejsze, naszej radzie potrzeba młodych ludzi, z wizją i wolą zmiany gminy. Pan Kamil kimś takim jest - Piotr Iwicki

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kamil9623
   Czas publikacji:
   wtorek, 21 października 2014 22:39
  • Nasi Kandydaci - Ewa Korporowicz

   Okręg wyborczy nr 9 - Raszyn I - zachodni: od ul. Sportowej do ul. Pruszkowskiej

   korporowicz

   Animator Kultury

   Ta część Raszyna nie ma placu zabaw dla dzieci i popularne siłowni plenerowej, dających możliwość spędzenia czasu aktywnie, na świeżym powietrzu. Najwyższy czas stworzyć komunikację gminą, taką, aby dojazd z Raszyna do Sękocina czy Ład przestał być wyprawą, Trzeba też wynegocjować korzystniejsze dla mieszkańców godziny funkcjonowania komunikacji zbiorowej - warszawskiej. Należy też uzupełnić chodniki w ulicach, w których dotąd ich nie ma. Bądźmy atrakcyjną podmiejską miejscowością a nie zaściankiem Warszawy. Jako radna będę kierować się hasłem: - W czym mogę Państwu pomóc?

   "Znakomita kandydatka, ktoś kto zadba o sprawy tej części Raszyna. Otwarta na innych, potrafi słuchać i szukać najlepszych rozwiązań. Nie uznaje w swoim zestawie słów stwierdzenia, że czegoś się nie da zrobić. lubiana i pełna wdzięku oraz kultury osobistej potrafi ująć innego człowieka celnościa argumentów i zwykłym ludzkim ciepłem. Proszę o oddawanie głosów na panią Ewę. " - Piotr Iwicki

   PS: Ważny wpis z komentarzy:

   "Dla mnie kandydatka godna zaufania."

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „Nasi Kandydaci - Ewa Korporowicz”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kamil9623
   Czas publikacji:
   wtorek, 21 października 2014 22:39
  • Nasi Kandydaci - Krystyna Woziwoda

   Okręg wyborczy nr 8 - Raszyn I - zachodni część od Kościoła do ul. Sportowej

   wozi

   Nauczycielka, emerytowana wieloletnie dyrektorka przedszkola w Dawidach

   Zadbam o przywrócenie należytej rangi i godności nauczyciela w naszej gminie. Będę zabiegać o bezzwłoczne przystąpienie do rozbudowy zaplecza placówek oświatowych, spełnimy obietnicę budowy gminnego żłobka i kolejnego przedszkola. Czas zagospodarować skwer przy raszyńskim Kościele i należycie oświetlić drogi w tym rejonie gminy.  Najwyższy czas skutecznie ograniczyć do niezbędnego przejazd ciężkiego transportu w ul. Godebskiego. Wykonując mandat radnej będę po pierwsze słuchać mieszkańców w myśl maksymy: "Inny mnie wzbogaca".

   "Pani Krystyna to gwarancja solidnego traktowania problematyki oświaty i kultury w gminie. Jej wiedza i powszechne zaufanie którym się cieszy są najlepszym świadectwem właściwości kandydata w myśl zasady: odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku. Głos oddany na Panią krystynę to świetna decyzja. Najlepsza!" - Piotr Iwicki

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Nasi Kandydaci - Krystyna Woziwoda”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kamil9623
   Czas publikacji:
   wtorek, 21 października 2014 22:39
 • poniedziałek, 20 października 2014
  • Z naszej wyborczej gazety...

   PATRZYMY W PRZYSZŁOŚĆ

   Szanowni Mieszkańcy Gminy Raszyn

   Już 16 listopada pójdziemy wybrać przedstawicieli do władz samorządowych na kolejną, VII kadencję samorządu terytorialnego. Wybierzemy zarówno Radę Gminy Raszyn (tym razem aż 21 radnych), wójta Gminy Raszyn, jak i przedstawicieli do Rady Powiatu Pruszkowskiego i Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

   Naszych kandydatów znajdziecie Państwo na wszystkich listach!

   Mam zaszczyt przedstawić Państwu naszych kandydatów - kandydatów Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej. Nie jesteśmy partią! Nikt nie przynosi nam kandydatów "w teczce". Reprezentujemy największe na Mazowszu stowarzyszenie, które skupia tych, którzy konsekwentnie walczą z upolitycznieniem samorządu w Polsce. Na przestrzeni ostatnich lat staliśmy się najsilniejszą samorządową alternatywą dla panoszącego sie politykierstwa - budowania kraju, gmin, powiatów pod dyktando politycznych doktryn i programów pisanych daleko od naszej lokalnej rzeczywistości.

   Samorząd powinien być i pozostać bezpartyjny! U podstaw jego istnienia, gdy dokonano restytucji samorządu po 1990 roku, samorząd miał być reprezentacją mieszkańców a nie lokalna filią politycznych organizacji. Przez nie konflikty z Sejmu i Senatu, przeniesione zostały na samorządowy grunt.

   My jesteśmy temu przeciwni! Razem w Wami odbierzemy samorząd politykom!

   Mazowiecka Wspólnota Samorządowa działa na rzecz przywrócenia dialogu, współpracy ponad politycznymi podziałami. Nas nie obchodzi światopogląd czy polityczne sympatie naszych kandydatów, nie narzucamy swojej wizji gmin, powiatów jako jedynej. Nie zmuszamy do dyscypliny partyjnej tak jak ma to miejsce w zawłaszczanym przez polityków samorządzie. Stawiamy na dialog i szukanie wspólnych rozwiązań.

   Jako członkowie komitetu wyborczego a później samorządowcy możemy rozmawiać z każdym. Możemy zawierać koalicje dobre dla gminy czy powiatu, bo nie jesteśmy partią polityczną!

   Jesteśmy jedyną silną i fachową alternatywą dla polityków. Samorząd musi wrócić w ręce mieszkańców, aby to mieszkańcy a nie politycy decydowali o tym, co dzieje się w naszych osiedlach, wsiach, powiecie czy województwie.

   Skupiamy ludzi różnych profesji, mamy kandydatów z szerokimi doświadczeniami w różnym wieku. Nasi kandydaci to znakomici ludzi, pełni energii, uczciwi mieszkańcy, którzy chcą wziąć odpowiedzialność za losy gminy na nadchodzące cztery lata. Wszyscy mają wizję rozwoju swojej okolicy jak i całej gminy.

   Niebawem dotrzemy do Państwa z naszym programem, materiałami prezentującymi plany poszczególnych kandydatów. Pokażemy Wam wizję gminy wolnej od polityki. Wizję gminy, w której dotrzymywane są obietnice wyborcze a miejsce walki, konfliktu zajmie dialog i spokój.

   Pokażemy Państwu wizję gminy, w której to Wy będziecie decydować o inwestycjach, rozwoju, planach na nadchodzące lata.

   Jesteśmy przeciwni niebezpiecznemu zadłużaniu gminy, budowaniu niemal wszystkiego "na kredyt". Jesteśmy przeciwni brakowi skuteczności w pozyskiwaniu nowych, istotnych kwot z budżetu Unii Europejskiej.  Jesteśmy przeciwnikami ryzykownych decyzji, które mogą w przyszłości skutkować podtopieniami i zalaniami.

   Chcemy mieszkać w gminie naszych marzeń. I to jest możliwe. Chcemy władzy z mandatem naszego poparcia - poparcia obywatelskiego a nie władzy przynoszonej "w teczce".

   Z Państwa pomocą, dzięki Państwa głosom, odbierzemy samorząd politykom!

   Patrzymy w przyszłość!                

                                                                                                                                                    Piotr Iwicki

                                                                                                                                     kandydat na wójta Gminy Raszyn

                                                                                                                                Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej

                                                                                                                                                                          iwi

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kamil9623
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 20 października 2014 22:55
  • Jak wójt Zaręba przedsiębiorczość wspierał...

   "Ujmując to delikatnie, liczyliśmy jako przedsiębiorcy na działania władz w kierunku wykorzystania potencjału lokalnych przedsiębiorców. Także w zakresie dostosowywania się do zmieniającego się rynku. Zawiedliśmy się, spełzło na niczym./.../ Tak nie traktuje się partnerów, a wiadomo, że gmina przedsiębiorczością stoi." - Andrzej Rup

   W czwartek wójt będzie wspierać przedsiębiorczość raszyńską czy raczej przedsiębiorcę z Falent Nowych wspierającego wójta, poprzez organizację jubileuszu Złotych Godów w sali bankietowej w Falentach u tegoż przedsiębiorcy.

   wojt-zareba

   A. Zaręba jako radny koalicji wójta Piotra Iwickiego.

   CDN

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kamil9623
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 20 października 2014 22:41
  • Błyskająca reklama wójta Zaręby - errata

   Na ledowych (świetlnych) reklamach w pasie Al. Krakowskiej można zobaczyć reklamy wójta Zaręby. Mam nadzieję, że opłacane z funduszu wyborczego a nie budżetu gminy Raszyn. 

   Główne hasło "Wójt który buduje" a prawda zdumiewa bowiem powinno być: "Wójt, który buduje na kredyt zadłużając gminę po uszy". Panu wójtowi Zarębie już dziękujemy. Myślę, że będę wyrazicielem opinii mieszkańców: skończmy z eksperymentami! Czas na normalność. Czas na wójta, który wie co to gospodarność, bo kadencja wójta Zaręby przechodzi do historii samorządu jako ikona niegospodarności i zarządczej niekompetencji. Symbolem tej kadencji będą infantylne długopisy z migoczącą kuleczką na górze. Ulubione wójta sądząc po rozdawaniu na prawo i lewo. Oczywiście długopisy mające - jak mówił bez ogródek p. Kucharski: "/.../kupić głosy, bo tak się kupuje głosy, rodzic siedzi u wójta z dzieckiem i dziecko dostaje długopis od wójta, i o to chodzi, myślą sobie - fajny wójt ten Zaręba". Szkoda, że z naszych podatków ta promocja, bo długopisy kupiono z budżetu gminy... . 

   CDN

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kamil9623
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 20 października 2014 22:30
  • Liczba tygodnia...

   213, raszyn.blox.pl val. piotriwicki.pl nigdy dotąd nie był tak wysoko w rankingu! To dzięki Waszemu zainteresowaniu. Dziękuję! Jak widać, cenicie sobie prawdę ponad propagandę "Kuriera Raszyńskiego". Za te strony nikt nam nie płaci, nie mamy reklam, nie finansuje ich samorząd raszyński. Bo my jesteśmy nie do kupienia. Piotr Iwicki i Mazowiecka Wspólnota Samorządowa. A na koniec - Liczba odsłon bloga w minionym tygodniu: 16 405. dziękuję. 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kamil9623
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 20 października 2014 22:10
  • Nasi kandydaci - Antoni Trykoszko

   Okręg wyborczy nr  7 - Jaworowa

   trykoszko

   Technik budowlany

   Najważniejsze jest bezpieczeństwo ludzi. Musimy tam gdzie to tylko możliwe zrobić chodniki i zainstalować efektywne i energooszczędne oświetlenie. W Jaworowej potrzebna jest też oferta dla seniorów - klub seniora oraz szersza oferta kulturalna dla młodzieży. W oparciu o nasz Dom Rolnika czas stworzyć centrum kulturalne. Musimy też zadbać o to, aby minimalizować skutki uciążliwego sąsiedztwa Południowej Obwodnicy Warszawy.

   "Ciesze się, że tak poważany i pracowity człowiek jest z nami wśród kandydatów Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej. Niezwykle lubiany w swoim środowisku, przykład dla innych. O takich jak Pan Antoni mówi się, że "łapią byka za rogi". Nie oglądają się na innych, tylko biorą się do roboty. Zna świetnie problemy Jaworowej, ma nowe, świeże spojrzenie na swój rejon. Jestem pewien, że nie idzie do samorządu by coś sobie czy swojej rodzinie załatwić. dla niego 2+2 to zawsze 4. Tacy ludzie jak Pan Antoni idą, by pomóc swoim sąsiadom. Dumny jestem, że tacy ludzie są w gronie naszych kandydatów - Piotr Iwicki"

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kamil9623
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 20 października 2014 21:55
  • Coś z poczty e-mail ... (ja jeszcze raz gratuluję pani Alicji)

   Znajoma z Rybia, osoba obecna na sobotniej gali "Śpiewam bo lubię" pisze (fragment):

   "Nasza pani Ala tak się starała, tak się narobiła i wszyscy się napracowali, bo to miała być impreza seniorów a przyszli sobie jedni i drudzy i zrobili sobie z tego polityczną agitkę przed wyborami. Czy oni myślą, że jak kwiatki wręcza i po rączkach ucałowania robią to ludzie nie widzą, że to dlatego bo idą wybory?"

   Tu muszę się zgodzić. Pani Ala Sondel i jej ekipa zrobili fantastyczną robotę, świetną imprezę, niestety, są tacy, którzy nie pohamują się i wszystko upolitycznią. Proponowano mi, abym po spektakularnym wyjściu wójta i jego ekipy wręczał kwiaty, odmówiłem. Dlaczego? Wówczas wpisałbym się idealnie w przedwyborcza agitację PiS, kandydatów tej partii w nadchodzących wyborach, w ich metody zawłaszczenia fajnej imprezy do własnej promocji.  Cóż, tak to już jest, że czas wyborów bywa cynicznie wykorzystywany do nachalnej agitacji (czasami pozornie podprogowej). Niebawem otwarcie Centrum Kultury, święcenie pomnika x. Jerzego Popiełuszki.... Warto popatrzeć i wyciągnąć wnioski. dla mnie takie działanie to brak szacunku dla wyborców. Można mieć inna ocenę, jestem pewien, że kandydaci PiS powiedzą, że tak nie jest... Zaręba, Marcinkowski, Kowal, Klimaszewska, Hoffman, Makarska, Kowalczyk, Górecki... Ta obecność nie była przypadkowa. Sołtysi bardzo się uaktywnili... Oczywiście przypadkiem, przed wyborami i przypadkiem sołtysi niebawem obecni na listach PiS.  

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kamil9623
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 20 października 2014 18:04
  • Nasi Kandydaci - Bogumiła Stachurska

   Okręg wyborczy nr 6 - Dawidy, Dawidy Bankowe

   stach

   Emerytowana księgowa

   Najwyższy czas wybudować nową siedzibę dla OSP Dawidy połączoną z świetlicą środowiskową dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzać czas. Musimy dokończyć ul. Szlachecką i dołączyć do ul. Grudzi. Czas też uregulować rzekę Raszynkę by usprawnić przepływ wody jej korytem. Dawidy  i Dawidy Bankowe oczekują placu zabaw dla dzieci na miarę XXI wieku. Dla bezpieczeństwa musimy wybudować chodnik w ul. Miklaszewskiego. Kwestią bezpieczeństwa jest wyprowadzenie przyłączeń gazowniczych z budynków do skrzyń w ogrodzeniach domów. Gmina nawiąże współpracę w tym zakresie z dostawcami gazu w celu działania na rzecz bezpieczeństwa p-poż. Skończymy też z mówieniem o rozbudowie szkoły w Ładach. Czas na fakty, my to wreszcie zrobimy! To priorytet.

   "Pani Bogumiła świetnie zna problemy wsi, które będzie reprezentować. Ma świeże spojrzenie na to, co otacza, na niezbędne rzeczy do życia w tym rejonie dla wszystkich. Widzi to, co w ostatnich latach zostało zaniedbane. Ma moje całkowite poparcie, wraz z Panią Bogumiła nadrobimy stracony czas dla Dawid i Dawid Bankowych. I wreszcie zrobimy to, co dotąd obiecywano - zbudujemy nowe skrzydło szkoły w Ładach a starą część wyremontujemy. My nie składamy obiecanek-cacanek!"

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kamil9623
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 20 października 2014 18:03
 • niedziela, 19 października 2014
  • Nasi Kandydaci - Paweł Lao

   Okręg wyborczy nr 5 - Łady, Podolszyn Nowy

   lao

   Specjalista systemów wentylacyjnych

   Problemem gminy jest odwodnienie tych terenów, które po ulewnych deszczach przez wiele miesięcy są zalane. Czas zbudować funkcjonalny system melioracji. Priorytetem dla okręgu w którym kandyduję i w którym mieszkam, jest pilna rozbudowa szkoły w Ładach. Wraz okolicznymi radnymi oraz wójtem Piotrem Iwicki zamiast mówić o tej inwestycji, po prostu ją zrealizujemy. Czas też na chodniki łączące Falenty Duże z Podolszynem Nowym a funkcjonalne i energooszczędne oświetlenie ulic nie może być luksusem. Zagospodarujemy teren wokół stawu w Ładach. To urokliwe miejsce może stać się centrum naszej wsi. 

   "Z Panem Pawłem zamiast jak dotąd było, gdy tylko mówiono o rozbudowaniu szkoły w Ładach, szkołę też zmodernizujemy i rozbudujemy. Najwyższy czas. Podpisuje się pod wszystkimi planami pana Pawła - Piotr Iwicki"

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kamil9623
   Czas publikacji:
   niedziela, 19 października 2014 13:33
  • Nasi Kandydaci - Wiesław Szustak

   Okręg wyborczy nr 4 - Falenty Nowe, Falenty Duże, Laszczki

   sz22

   Inżynier - założyciel MLKS później KS Raszyn

   Na sercu leży mi ciągły, zrównoważony rozwój gminy zarówno pod względem infrastruktury, służby zdrowia jak i sfery oświaty oraz kultury. Najwyższy czas aby wykorzystać piękno Stawów Falenckich i stworzyć strefę rekreacyjną oraz łowisko dla tak popularnego w gminie wędkarstwa. Najwyższy czas spiąć Słomin z Warszawą ścieżką rowerową. Jako emeryt mam wiele czasu na działalność społeczną, jako prezes KS Raszyn przez blisko 20 lat (1979-1997) poznałem oczekiwania mieszkańców w zakresie sportu i aktywnego spędzania czasu wolnego.

   "Pan Wiesław jest moim sąsiadem, człowiekiem świetnie znanym w całej gminie. Fachowiec z wielkim doświadczeniem w tym samorządowym. O ludziach jak On mówi się: typ społecznika. Chętny do pomocy, szukający najlepszych rozwiązań. Od lat jest wnikliwym obserwatorem życia gminy, zna mocne ale i słabe punkty. Jak mieszkaniec Falent noweych wiem, że chciałbym mieć takiego przedstawiciela w Radzie Gminy - Piotr Iwicki"

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kamil9623
   Czas publikacji:
   niedziela, 19 października 2014 09:51
  • Nasi Kandydaci - Norbert Gawron

   Okręg wyborczy nr  3 - Falenty

   gawron

   Norbert Gawron -  Pracownik Lotniska Okęcie - członek OSP Falenty

   Wzrost bezpieczeństwa, rozwój jednostek pożarniczych na terenie gminy, poprawa stanu dróg i rozwój we wszelkich sferach życia jej obywateli. Czas stworzyć otwartą strefę rekreacyjną na terenach Stawów Falenckich, wypromować tę część gminy jako miejsce do aktywnego wypoczynku, spacerów przez cały rok. Chwalmy się naszym pałacem w Falentach, bo mamy czym.

   "Norbert świetnie zna potrzeby i zadania jakie spoczywają na strażach pożarnych. Aktywny, chętnie pomaga innym. doskonale zna problemy Falent, zwłaszcza te "nie do załatwienia". Razem wykorzystamy walory tej okolicy, uczynimy miejscem, do którego będzie wartowpaśc na chwilę by odetchnąć od zgiełku codzienności. Świetnie zna potrzeby młodych, o których w tym rejonie zapomniano. " - Piotr Iwicki

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kamil9623
   Czas publikacji:
   niedziela, 19 października 2014 09:33
  • Nasi kandydaci - Jakub Bartosiński

   Okręg wyborczy nr 2 - Janki, Wypędy, Puchały

   kuba-bart

   Jakub Bartosiński - Student Uniwersytetu Warszawskiego

   Trzeba przygotować ofertę kulturalną i sportową skierowaną do dwudziestolatków. Najwyższy czas połączyć południe naszej gminy ścieżkami rowerowymi z Warszawą. Gmina Raszyn zasługuje na połączenie jej bezprzewodową siecią internetową a jako radny będę zabiegać o stworzenie inkubatora przedsiębiorczości wspierającego inicjatywy  młodych ludzi, chcących rozpocząć własną działalność gospodarczą.

   "Cieszę się, że Kuba przyjął moje zaproszenie do grona kandydatów na radnych. Ma piękne samorządowe tradycje po babci. Ma wizję i cel w swoim działaniu. Jest typowym przedstawicielem pokolenia i-society & i-network. Czasami widzę w nim mnie sprzed kilku dekad. Bliżej mi mentalnie do Kuby niż myślenia w kategoriach politycznego traktowania gminy jako pola łupów. Razem zrobimy z gminy wielką internetową chmurę - ot internet bezprzewodowy "za friko" dla wszystkich. To nie będzie coś nowego, tylko kontynuacja mojego działania sprzed lat. niestety, przez następców zaniechanego. No i jeszcze coś, Kuba jest bezpardonowym krytykiem moich pomysłów! Jest świetny"  - Piotr Iwicki

   PS: No i rozumiemy się bez tłumacza, gdy pada: mirror, fake, aplet, upgarde czy baza. Bo my "kumamy bazę". SPOX

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kamil9623
   Czas publikacji:
   niedziela, 19 października 2014 00:21
  • Nasi kandydaci - Joanna Kobryń

   Okręg wyborczy nr 1 - Sękocin Stary, Sękocin Nowy, Słomin

   kob

   Artysta plastyk, animator kultury i ochrony środowiska

   Musimy minimalizować ujemne skutki budowy nowego przebiegu trasy krakowskiej i katowickiej, stworzyć plenerową siłownię i plac zabaw w Sękocinie Starym. Jestem otwarta na wszelkie propozycji i sugestie tych, którzy aktywnie będą wspierać rozwój tego terenu - Joanna Kobryń

   "W Pani Joannie widzę prawdziwego rzecznika interesów mieszkańców południowych obrzeży gminy Raszyn. Zdecydowana, mająca przysłowiowe "ciśnienie na rozwój" i skuteczna, daje szansę Słominowi, Sękocinowi Nowemu i Staremu, na  równanie do poziomu całej gminy. Osobiście będę Ją - jako wójt - w tym wspierać.  Piotr Iwicki"

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kamil9623
   Czas publikacji:
   niedziela, 19 października 2014 00:09

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny